או-פארם | בית מרקחת | בית מרקחת אונליין | בית מרקחת בתל אביב
9 עובדות על פיגמנטציה
כשאתם שומעים על פיגמנטציה, אתם מדמיינים כתמים על העור, בעיקר על עור הפנים, הנוצרים עם השנים והתבגרות העור..   

הכתמים הללו מהווים פגם אסתטי והמאבק בהם כולל לא מעט טיפולים ותכשירים, שחלקם מבהירים וחלקם מכסים ומטשטשטים

אז הנה 9 עובדות שכדאי מאד לדעת על פיגמנטציה:

 1. כתמי פיגמנטציה נגרמים בעקבות ייצור עודף של מלנין בעור. המלנין נוצר על ידי תאי עור הקרויים מלנוציטים. ישנם מספר סוגי מלנין, כאשר צבע העור נקבע מהתערובת השונה של סוג המלנין בעור וכמות המלנין המיוצרת.
   
 2. פיגמנטציה הינה תהליך טבעי כתגובה למצבים שונים כגון חשיפה לשמש, הזדקנות העור וגירוי העור.
   
 3. כל סוג של גירוי העור עלול לגרום לפיגמנטציה. גם עקיצת יתוש או פצעוני אקנה ישאירו אחריהם כתם כהה אם תגרדו אותם ותגבירו את הגירוי.
   
 4. כאשר שמים בושם על העור, האזור המבושם הופך רגיש יותר לקרינת השמש, וזה מקדם פיגמנטציה.
   
 5. העור משחרר יותר נוגדי חימצון על מנת להתמודד עם זיהום אוויר, חשיפה לזיהום אוויר מעודדת ייצור של מלנין, לכן מומלץ להשתמש במוצרים המכילים ויטמין E,
  כגון מוצרי דוקטור עור, המכילים נוגד חמצון המסייע להגנה על העור.
   
 6. חשיפה לקרינת השמש היא הגורם המשמעותי ביותר לפיגמנטציה. לכן, חשוב מאוד להשתמש במסנני קרינה, הפועלים גם נגד קרני UVA וגם נגד קרני UVB.
   
 7. לבעלי/ות עור כהה יש סיכון גבוה יותר לסבול מכתמי פיגמנטציה.
   
 8. עישון סיגריות מגביר את הסיכון להתפתחות פיגמנטציה, בקרב מי שמעשנים מעל 10 שנים, בעיקר באזור הפנים, שכן עישון, כידוע, גורם להזדקנות מהירה של עור הפנים.
   
 9. להבהרה וטשטוש של כתמי פיגמנטציה רצוי להשתמש במוצרים המכילים מגוון רכיבים שנבדקו ויעילותם הוכחה, כגון ויטמינים C ו-E שידועים כנוגדי חמצון יעילים. 
   

 

 

 

 

Label

   

אתר או-פארם מופעל על ידי בית מרקחת אופיר, רוקח אחראי: אלברט מוראדי מספר רישיון: 3394, כתובת: ​נחלת בנימין 22, תל אביב.  03-5609088, שעות פעילות: ימים א-ה: 9:00-18:00 | ימי ו' 9:00-15:00 | שבת: סגור   

אין במידע באתר זה תחליף להוועצות עם רופא או רוקח בטרם רכישת תכשיר והתחלת הטיפול בו. יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בתכשיר. מומלץ להתייעץ עם הרוקח בכל הנוגע למטרות ואופן השימוש, תופעות לוואי, אינטראקציה עם תכשירים אחרים. להתייעצות עם רוקח פנה למספר טלפון 03-5609088 או בדוא"ל  sales@o-pharm.co.il

באתר או-פארם ניתנת לעתים הנחה על המחיר המלא. הנחה זו אינה מבצע.
מבצעים מתקיימים מעת לעת לתקופה מוגבלת כמפורסם באתר


00:00:00.4660415